Mám radost, že zbrusu nové webové stránky www.c-budejovice.cz, které usnadňují občanům i turistům najít potřebné informace, nahradily zkraje tohoto týdne ty původní. Je to dobrá zpráva pro všechny, kteří si pro novinky a informace o městě chodí na internet.

Původní webové stránky byly již zastaralé. Doznaly sice za poslední roky nějakých úprav, víceméně ale kosmetických. Bylo proto jasné, že budeme muset připravit nové. Navíc jsme se rozhodli, že k problému přistoupíme komplexně a od podlahy. Počet stránek byl výrazně redukován, aby tam nebyly zbytečné věci. Upravila se nejen grafika, ale i obsah a pravidla jeho tvorby pro jednotlivé odbory magistrátu, aby do budoucna nevznikaly velké obsahové rozdíly a logika byla obdobná. Důraz jsme kladli na intuitivní prostředí s velmi přehlednou domovskou stránkou. Ta změna je proto oproti té původní verzi viditelná hned na první okamžik.

Nechybí tu novinky, mapa témat pod nimi a také možnost vyhledávání s tzv. našeptávačem, který lidem usnadní nalézt ještě rychleji to, co požadují. Lidé mají také možnost zapsat svůj e-mail k pravidelnému odběru novinek.

Zatím jsou stránky v testovacím provozu, který by měl odhalit případné nedostatky. Neočekávám, že jich bude hodně, protože při tvorbě nových stránek jsme vycházeli z analýz, které nám ukázaly, co lidi zajímá nejvíce. A samozřejmě proběhlo i interní testování.

V polovině června také spustíme aplikaci pro chytré telefony. Bude zdarma a nechali jsme se inspirovat podobně velkými městy a víme, že podobná aplikace už funguje například v Pardubicích.

V aplikaci bude kalendář akcí, všechny důležité kontakty na místní organizace, otevírací hodiny na úřadech, přehled parkovišť a jízdní řády včetně aktuální dopravní situace. Aplikace nabídne i aktuální informace o volnočasových aktivitách.

V podstatě se dá říct, že v ní bude vše, co by jinak uživatel musel složitě hledat na jednotlivých stránkách webu. Každý bude mít Budějovice v kapse na svém mobilním telefonu a bude mu stačit párkrát kliknout, aby se dozvěděl vše, co od města potřebuje, nebo co ho o městě zajímá. Aplikace také umožní aktivně informovat o novinkách v oblastech zájmu uživatele.

České Budějovice mají nový web, následovat bude apka
RSS